Galeri Yaşam

Erkeklerin ömrünün neden kısa olduğunu gösteren 22 fotoğraf!

Kadınların erkeklerden daha uzun yaşadığını hiç duymuşmuydunuz? Mutlaka duymuşsunuzdur. Bunun bir çok sebebi olabilir elbette ancak bu sefer göstereceğimiz 22 fotoğraf erkeklerin niçin daha kısa yaşadığını kanıtlıyor gibi.

Kestiğimiz dala merdiven dayıyoruz! Bindiğiniz dalı kesmeyecek kadar zekiyiz belki ama bazen kestiğimiz dala merdiven yaslayacak kadar şapşal olabiliyoruz. 🙂


Çocuklar ile oynama şeklimiz biraz tehlikeli! Bir baba, amca veya dayı olmanız farketmiyor. Çocuklarla oynama şeklimizin çoğu zaman biraz sıra dışı olduğunu biliyoruz. Çoğunlukla da tehlikeli.


İş kazası değil!

Erkek yaşamının bir numaralı düşmanı iş kazaları diyebiliriz ama bunlar iş kazasına benzemiyor. Sanki daha çok risk almayı sevmemizin kurbanı oluyoruz.

Bir erkeğin iş kazasından ölme sebebi genellikle işi yaparken aldığı risktir. Riskli iş yapmayı seviyoruz. Bizim için ne kadar tehlikeli veya riskli olduğu değil işi biran önce bitirmek önemlidir.


Çoğunlukla hiçbir tedbir almadan iş yapmayı daha eğlenceli bulduğumuz söylenebilir.


İşimizi yapabilmek için olmadık tehlikelere atılabiliriz. Bazen eğlenceli olmaktan çıksa bile ekmek parası ne yaparsın?


Bir konuda ne kadar kabiliyetli olduğumuzu nedense o konuda tehlikeye atılarak göstermeyi tercih ediyoruz.


Muhtemelen bir kurtarma yapılıyor ancak vince asılı olan adamın bir süre sonra nefes almakta zorlanacağı çok belli. 🙂 Kurtarırken öldürülmüş olması bile muhtemel.


Bu fotoğraf size bir şey çağrıştırdımı bilmiyoruz ama özellikle ülkemizde ev taşıma sahnelerinde sıklıkla karşılaşılan manzaralardan bir diğeri. Sonuçta her zaman biz koltuğa oturacak değiliz şimdi sıra koltukta 😀


Genellikle alkollün insanın ömrünü azalttığı bilinir. Peki ya bu fotoğrafta suç alkol de mi? Bu fotoğraf suçun tamamen alkolde olmadığını gösteriyor.


Tehlikeli pozlar vermeyi seviyoruz! Şakası bile yapılmayacak kadar tehlikeli olan şekillerde bile poz vermek bize cazip geliyor.


Bir kaç saniye sonra bu arkadaşın başına gelenleri düşünmek bile istemiyoruz! Umarız bir kaza yaşanmamıştır.


Bir işi bitirmek için Azraille cenga oynayabilecek kadar cesuruz.


İş güvenliğini boşverir işi bitirmeye odaklanırız.


Ayağımızın altındaki şeyin belki de cennetin kapısı olabileceğini düşünmeden çalışırız.


Denge konusunda gerçekten iyiyiz ve bunun farkındayız. Çoğu zaman talihsizlik yaşamayız.


Muhtemelen bir ev taşıma sahnesi ama çatalın görünme detayına bakacak olursak bir teknik personel olması muhtemel görünüyor. 🙂


Bunlarda diğerleri gerçekten söyleyecek birşeyler bulmak oldukça zor. Tamam çalışmayı seviyoruz ama yaşamayı da aynı miktarda sevmemiz gerekiyor. Umarız bir şeylere artık daha dikkat etmeye karar vermişsinizdir. 🙂

Editör

erkekse.com, 2016 yılında yayın hayatına başlayan erkek yaşam rehberi ve online erkek dergisidir.

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!