İlişki

Her Çiftin Yaşaması Gereken 5 Kavga

Para ve Maddi Sebepler

Para harcama şekliniz eşiniz ile aranızda sorun çıkmasına sebep olabilir. Para mevzuları sebebiyle en uyumlu çiftler bile tartışabiliyor.

“Mali durumlarını yönetmekte neredeyse her konuda tartışma yaşayan çiftler tanıyoruz. Bu first class uçmak yüzünden de olabilir, evde kahve yapmak yerine her sabah Starbucks’dan almak yüzünden de…” Dr. Jane Greer

Dr. Susan Heitler’e göre ise tartışma sebebi paranızın yetip yetmemesi değil Dr. Susan Heitler: “Lüks tüketim yüzünden değil, kendi değerleriniz yüzünden kavga edersiniz.” diyor.

evlilikte para kavgaları

Bir şeylere para harcamak istediğiniz durumlar olabilir. Eşinizin bu durumdan rahatsız olduğunu anladığınız zaman birbirinizi ikna etmeye çalışmak iyi bir yol olabilir. İstediğiniz şeyi niçin istediğinizi eşinize izah etmekle başlamanızı tavsiye ederim. Konunun fazla uzadığını anlarsanız istediğiniz şey için nelerden vaz geçebileceğinizi hesap edin.

Eğer ortak bir bütçeniz yoksa, eşinizle ortak bir bütçe çıkarmayı deneyin. Eğer paranız yettiği halde eşiniz sorun çıkarıyor ise daha derin konuşmalar yaparak kafasındaki olumsuz düşünceleri yok etmeyi denemelisiniz.

Konuşup ortak bir noktada birleşmek evliliğinizin yol haritasını çıkarmakta size yardımcı olacaktır.

Muhammet ŞAFAK

2006 yılından beri blog yazıyor ve web uygulamaları kodluyorum. Yaşam, bakım ve stil konusunda sık sık hemcinslerimin sorularına muhatap olduğumu fark edince erkekse.com'u kurdum. Buradan hemcinslerime kaliteli yaşamanın yollarını öğretmeye çalışıyorum. :)

Yorum Yap

Yorum yapmak için tıklayın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz abone olun!

Size kaliteli yaşamanın yollarını ve yeni yazılarımızı haftalık veya aylık olarak gönderelim!

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!

Daha İyi Bir Erkek Olmak İçin
Ücretsiz Abone Olun!

erkekse.com ile daha iyi bir erkek olmanın zamanı gelmedi mi?

Teşekkür Ederiz!

Üzgünüz bir hata oluştu!